EglenFavoricaz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EglenFavoricaz

Film Oyun Program Dizi Msn avatar Nick Resim Komik forum oyunları haberler divx eglenfavoricaz

AnasayfaEglenFaVoRiCazLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gülse Birsel: "Gidene gitme demem"

YazarMesaj
UcVeR
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye
UcVeR

Ruh HaLim : Gülse Birsel: "Gidene gitme demem" Cilgin10
Tuttuğu takım : Gülse Birsel: "Gidene gitme demem" 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
Rep Gücü : Gülse Birsel: "Gidene gitme demem" R12bl5
Dikkat : 0.7 Uc ver xD

Güç Sistemi
AktifLik:
Gülse Birsel: "Gidene gitme demem" Img_left0/0Gülse Birsel: "Gidene gitme demem" Empty_bar_bleue  (0/0)
Başarı Puanı:
Gülse Birsel: "Gidene gitme demem" Img_left0/0Gülse Birsel: "Gidene gitme demem" Empty_bar_bleue  (0/0)
GüçLüLük:

Gülse Birsel: "Gidene gitme demem" Empty
MesajKonu: Gülse Birsel: "Gidene gitme demem"   Gülse Birsel: "Gidene gitme demem" Icon_minitimeÇarş. Nis. 08, 2009 10:19 am

Avrupa Yakası'nın senaristi ve oyuncusu, dizide yaşanan ayrılıkların perde arkasını anlattı
Gülse Birsel: "Gidene gitme demem" Avruppaakuttu Gülse Birsel, Avrupa Yakası’nda İfot karakterini canlandıran Hümeyra’nın 5 yıl sonra diziyle yollarını ayrılması herkesi şaşırttı. Bu ayrılıkla ilgili iki iddia ortaya atıldı. Bunlardan ilki Hümeyra’nın kavgalı olduğu Ata Demirer’in diziye geri dönmesi, diğeri ise sanatçının yapımcı firma Plato Film’den istediği zammı alamaması. Bunların hangisi doğruydu? Merak edilenleri dizinin senaristi ve oyuncusu Gülse Birsel Vatan'a anlattı.
* Hümeyra neden diziden çıkartıldı?
Bütün bunlar olurken ben Bodrum’daydım. Ama Hümeyra Hanım’ın istediği miktarı Plato Film’in veremeyeceğini ve bununla ilgili uzun uzun görüşmeler yapıldığını biliyorum. Beni de Bodrum’dayken arayıp “Hümeyra ayrıldı” dediler.
* Tepkiniz ne oldu?
Hemen Hümeyra’yı aradım. Hem Plato Film, hem de Hümeyra ile arayı bulmaya çalıştım. Fakat özellikle de Plato tarafından ipler çoktan kopmuştu. Anladığım kadarıyla Hümeyra, Plato’dan belli bir rakam istedi fakat o rakamı vermeyi kabul etmediler. Bunun üzerine Hümeyra daha sert bir pazarlığa girdi ve “Vermiyorsanız o zaman yokum” dedi. Plato da “Tamam” dedi. Bu sene Avrupa Yakası ekibine çok zamlar yapılamadı hatta hiçbir oyuncuya zam yapılamadı. Çünkü dizimizin süresi kısaldı. Her bölümümüz geçen seneki gibi uzun olmayacak.
* Hümeyra Hanım’a istediği rakam verilemez miydi?
Zam yapılabilirdi ama Hümeyra Hanım’ın istediği oranda asla zam yapılamazdı.
* Gidişi sizi nasıl etkiledi?
Hümeyra Hanım şu ana kadar diziden ayrılmasına en çok üzüldüğüm ve kendimi en kötü hissetiğim oyuncudur. Çünkü müdahale edemediğim bir konu oldu. İnsan olarak çok sevdiğim oyuncu olarak çok beğendiğim bir isimdi. Onun gitmemesi için uğraştım ama bir açık kapı dahi bırakmadığını sonuna kadar hissettim.
* Peki diziye İfot’un yerine biri mi gelecek?
Bunu söyleyemem 1. bölümde izleyeceksiniz.
* Tolga Çevik de bu sebepten dolayı ayrılmış.
Bunu Tolga’ya sormanız lazım. Bize söylenen Komedi Dükkanı’na ağırlık vermek istemesi. Ama Tolga’nın, Ata’nın ( Demirer ) gelişini basından öğrendiği için bozulduğunu biliyorum.
* “Ayrılmak istiyorum” diyen oyuncuya ne diyorsunuz?
Ayrılmak isteyen oyuncuyla bir noktaya kadar uğraşıyorum. “Aman Allah aşkına gitmeyin, biraz daha konuşalım” demiyorum. Çünkü ayrılmak isteyen oyuncuyu kalmaya ikna etmek doğru bir yol değil. Kalsa bile istemeye istemeye oynayacaktır. Ben Avrupa Yakası’nda oynamaya bayılmayan kimsenin olmamasını istiyorum. Çünkü bu sadece para ve hatır için yapılacak şey değil. Bu yüzden Tolga ile de konuştuk, sarılarak ayrıldık. “Bu sene size faydalı olabileceğimi iyi performans gösteremeyeceğimi düşünüyorum” demesi yeterli bir sebep.

Gülse Birsel: "Gidene gitme demem"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gülse Birsel , (11 Mart 1971 - ...)
» 1-/ 400x400 yada 500x500 boyutlarında "Transparent" bir çalışma yaratın.
» Mynet "Google"yi seçti
» İnsafınız kurusun"
» G.Saray'da çok mutluyum"